O nas

O kancelarii

Jesteśmy rodzinną firmą funkcjonującą na rynku od 2016 roku. Stanowimy zespół ludzi ambitnych, pracowitych i uczciwych, którzy szanują pracę swoich klientów. Do wszystkich przyjmowanych zleceń podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ jesteśmy w pełni świadomi tego, że każda firma ma inne potrzeby i odmienną specyfikę działalności. Chętnie świadczymy usługi nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale również tych, których przedsiębiorstwa mieszczą się w różnych częściach kraju. Podejmujemy się zarówno obsługi drobnych firm, jak i większych podmiotów, dla których księgowość stanowi ważny element działalności wspomagający zarządzanie biznesem. Umiejętne interpretowanie liczb, zależności i ogólnej sytuacji przedsiębiorstwa doskonale wspomaga jego rozwój i usprawnia codzienną pracę. Na podstawie zdarzeń przeszłych można uczyć się, jak postępować w przyszłości. W 2022 roku uruchomiliśmy specjalny dział do prowadzenia obsługi księgowej firm, zajmujących się handlem internetowym, w szczególności dropshippingiem.

Wartości

Wierzymy w polską przedsiębiorczość i w to że jedyną drogą do osiągnięcia dobrobytu w naszym kraju jest konsekwentne rozwijanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Uczciwy i etyczny biznes może niestety napotkać na swej drodze niemałe trudności. Uważamy, że branża księgowo-doradcza ma obowiązek wspierać swoich klientów w walce z nimi oraz rozwijaniu działalności. W ostatnich latach poziom skomplikowania przepisów przekracza granice absurdu. Jesteśmy przekonani o tym, że przedsiębiorca powinien zająć się dbaniem o własną firmę zamiast poświęcać cenny czas na analizę zmieniających się jak w kalejdoskopie regulacji. Uważamy, że droga do bogacenia się wszystkich Polaków prowadzi przez wzrost znaczenia drobnej przedsiębiorczości, a nie przez ciągłe pogłębianie reglamentacji, tworzenie nowych i (zazwyczaj bezsensownych) nakazów, zakazów i obowiązków sprawozdawczych. Uważamy, że należy pozwolić ludziom żyć i bogacić się dzięki uczciwej pracy. Rozdawanie pieniędzy, które chwilę wcześniej wyciągnęło się z kieszeni obywateli jest nie tylko śmieszne w swym perfidnym zakłamaniu, ale zarazem podłe i niegodziwe. Człowiek wolny powinien mieć możliwość zadbać o własną rodzinę, pracując na rzecz jej dobrobytu i nie musi liczyć na wsparcie strażaków-podpalaczy. To przedsiębiorcy są solą tej ziemi i dzięki nim gospodarka może się rozwijać. Ustawodawca powinien ograniczyć swoją rolę do tego, żeby po prostu nie przeszkadzać ludziom w budowaniu dobrobytu. 

Czas to więcej niż pieniądz. Zlecenie firmom zewnętrznym czynności niezwiązanych bezpośrednio z działalnością operacyjną przedsiębiorstwa może być kluczowym posunięciem na drodze rozwoju firmy. W wielu przypadkach nie warto samodzielnie zajmować się księgowością ani tworzyć osobnego działu księgowości w firmie. Jeżeli ktoś jest w stanie zrobić lepiej, taniej i szybciej, to należy wręcz mu to zlecić. Zasoby zaoszczędzone można przeznaczyć na zwiększanie możliwości produkcyjnych, skali świadczenia usług itd. 

kochaniecki_about